Jubileuszowy mecz Pawelca w Śląsku

Sobotnie spotkanie pomiędzy Śląskiem Wrocław a Koroną Kielce (1:2) było setnym występem Mariusza Pawelca w zielono-biało-czerwonych barwach - poinformowała oficjalna strona klubu.

Defensor odebrał przed meczem pamiątkową tablicę z rąk członka zarządu Śląska Michała Domańskiego.

Mariusz Pawelec do Wrocławia trafił przed sezonem 2008/09, a zadebiutował w barwach Śląska 16 sierpnia 2008 roku w Bytomiu. Wówczas wrocławianie w swoim drugim meczu po powrocie do ekstraklasy zremisowali z miejscową Polonią 1:1, a Pawelec zagrał pełne 90 minut.

Obrońca WKS-u jest piątym zawodnikiem z obecnej kadry wicemistrzów Polski, który ma na swoim koncie ponad sto występów w Śląsku. Najwięcej meczów ma Dariusz Sztylka (259), a nieco mniej Sebastian Dudek (170), Piotr Celeban (143) oraz Sebastian Mila (110). Z kolei 149 meczów dla Śląska rozegrał Krzysztof Wołczek, który trenuje z drużyną, ale nie został zgłoszony do wiosennej części rozgrywek.

25.01.2020
Jan Bednarek rozegrał pełne 90 minut w barwach Southampton FC. Jego "Święci" zremisowali u siebie w z Tottenhamem Hotspur 1:1 w sobotnim meczu czwartej rundy Pucharu Anglii. więcej
25.01.2020
Śląsk Wrocław wygrał z występującym w rosyjskiej Priemjer-Lidze FK Ufa 1:0 w sobotnim meczu towarzyskim rozegranym w ramach zgrupowania na Cyprze. Spotkanie w Larnace rozpoczęło się z kilkunastominutowym opóźnieniem. więcej
25.01.2020
Cracovia wygrała z austriackim TSV Hartberg 3:2 w sobotnim meczu towarzyskim rozegranym podczas zgrupowania w Turcji. Wynik otworzył w 18. minucie dla TSV Tobias Kainz. więcej
25.01.2020
Jednego gola zobaczyli kibice w pierwszym sobotnim meczu czwartej rundy Pucharu Anglii. Brentford FC przegrał u siebie z Leicester City 0:1. "Lisy" bramkę zdobyły na samym początku spotkania. więcej
25.01.2020
Łódzki Klub Sportowy zremisował z ukraińską Worskła Połtawą 3:3 w sobotnim meczu towarzyskim rozegranym w ramach zgrupowania w Turcji. Pierwsza połowa należała do drużyny z Łodzi. więcej