Kiklaisz zamienił Zabrze na Poznań

Krzysztof Kiklaisz został wypożyczony do końca tego sezonu do Warty Poznań - poinformowali dwukrotni mistrzowie Polski na swojej oficjalnej stronie. 21-letni napastnik Górnika Zabrze to jedenasty nowy zawodnik w kadrze "Zielonych".

Wychowanek KS Siedlec jesienią 2017 roku uzbierał trzy występy w Ekstraklasie. Potem nie grał z powodu kontuzji kolana i przeszedł operację rekonstrukcji więzadeł. Zimą tego roku był na obu zgrupowaniach zabrzańskiego klubu, strzelił nawet gola w sparingu, ale potem, w lidze występował tylko w zespole rezerw.- Cieszymy się, że Krzysiek dołączył do nas. To zawodnik o dużym potencjale i sporym talencie. Niestety, jego dotychczasowa kariera była hamowana przez problemy zdrowotne, ale od ponad roku ma je już za sobą - podkreślił Robert Graf, dyrektor sportowy Warty. - Teraz odbudowuje swoją formę i mamy nadzieję, że ten rok będzie dla niego przełomowy, a jednocześnie pomoże nam w ataku. Krzysiek jest napastnikiem lewo i prawonożnym, ale też dobrze radzi sobie w powietrzu - chwalił nowego piłkarza Graf. - Cieszę się, że jestem w Warcie. Chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony, jak najszybciej wywalczyć sobie miejsce w składzie i pomóc drużynie w lidze, zdobywając bramki. Nic się nie dzieje, więc nic, tylko grać - dodał Krzysztof Kiklaisz.(za wartapoznan.pl)