La Liga: Skromna wygrana Atletico z Getafe

Atletico Madryt wygrało u siebie z Getafe CF 1:0 (1:0) w ostatnim meczu 1. kolejki La Liga. Zwycięskiego gola dla stołecznego klubu strzelił Alvaro Morata.Na Wanda Metropolitano sporo wydarzyło się już w pierwszej połowie.

Atletico prowadziło po golu głową Alvaro Morata. Asystę przy tym golu w swoim debiucie w La Liga zanotował Kieran Trippier.Na przerwę oba zespoły schodziły mając na boisku po 10 zawodników. Najpierw czerwoną kartkę za faul otrzymał Jorge Molina, a kilka minut później drugą żółtą kartkę dostał Renand Lodi.W 56. minucie Morata mógł strzelić drugiego gola, ale zmarnował rzut karny. Jego strzał obronił David Soria. Jedenastkę wywalczył Joao Felix, który również zadebiutował w hiszpańskiej ekstraklasie.Atletico utrzymało prowadzenie do końca i rozpoczęło sezon od wygranej z Getafe 1:0.* * * * * *Wyniki niedzielnych meczów La Liga:RCD Espanyol - Sevilla FC 0:2 (0:1)Bramki: Reguilon 44, Nolito 86.Real Betis - Real Valladolid 1:2 (0:0)Bramki: Lore 68 - Guardiola 63, Plano 89.Czerwona kartka: Robles (8, Real Betis).Atletico Madryt - Getafe CF 1:0 (1:0)Bramka: Morata 23.Czerwone kartki: Renan Lody (41') - Molina (38').

16.09.2019
Aston Villa zremisowała u siebie bezbramkowo z West Ham United w 5. kolejce Premier League. W bramce gości całe spotkanie rozegrał Łukasz Fabiański.Gospodarze od 67. więcej
16.09.2019
Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Cracovią 0:2. Goście od 11. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Bartosza Rymaniaka. Trener mistrzów Polski Waldemar Fornalik ma jednak wątpliwości co do słuszności kary dla obrońcy. więcej
16.09.2019
Michał Probierz, trener Cracovii po wygranej z Piastem Gliwice przyznał, że jego zespół od początku grał agresywnie. Szkoleniowiec "Pasów" żałował, że nie udało się strzelić trzeciego gola. więcej
16.09.2019
FK Rostów wygrał u siebie z Achmatem Grozny 2:1 (0:1) w meczu 9. kolejki Priemjer Ligi. W ekipie gospodarzy całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Maciej Wilusz, a w barwach gości Damian Szymański. więcej