Lavicka: Jakość Legii przeważyła, brakowało kreatywności

Trener Śląska Wrocław Vitezslav Lavicka docenił klasę rywala po przegranej u siebie z Legią Warszawa 0:3 (0:1) w ostatnim niedzielnym meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy.

Wicemistrzowie Polski po jedenastym zwycięstwie w sezonie awansowali na drugie miejsce w tabeli. Podopieczni czeskiego szkoleniowca doznali natomiast trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na czwartą lokatę w klasyfikacji.- Na początek gratulacje dla Legii. Byli lepszym zespołem. Ten mecz jest dla nas wszystkich dużym doświadczeniem. Przeciwnik pokazał, że ma jakość, zwłaszcza na połowie ataku. Pod tym względem była największa różnica w stosunku do nas. Kluczowe momenty, jak rzut karny, również nam się nie udały - wyznał Lavicka dla oficjalnego serwisu dwukrotnych mistrzów Polski. - Nie jest tak, że Robert Pich zaprzepaścił nam mecz. Tak nie było. Jakość Legii przeważyła. To jeden mecz, który powoduje u nas smutek i złość. Jesteśmy strapieni, ale się regenerujemy i zaczynamy przygotowania na Lecha. Zrobimy wszystko, by być gotowym. Wiedzieliśmy, że Legia ma zawodników z jakością. Byli dobrze zorganizowani w obronie, pokazali szybkie przejście do ataku, dobrą pracę z piłką - podkreślił czeski szkoleniowiec. - W szatni jest smutek i złość. Chłopaki jednak dostali wsparcie. Przyszedł zarząd i wszyscy wiemy, że tak jak po wygranej nie mogliśmy się czuć mistrzami świata, tak teraz po porażce nie możemy powiedzieć, że wszystko zrobiliśmy źle. Mamy krótki tydzień i zrobimy maksimum, by w meczu z Lechem pokazać lepszą grę. Brakowało nam kreatywności w środku pola. Żivulić i Łabojko zrobili swoją robotę, ale ich typologia jest inna niż Chrapka i Mączyńskiego. Z tego powodu często to nasi stoperzy przeprowadzali piłkę na połowę przeciwnika, rozgrywali. Nie powinno tak być - podsumował Lavicka. (za slaskwroclaw.pl)