Lechia pokonała Piasta i wywalczyła Superpuchar Polski

Lechia Gdańsk pokonała w Gliwicach miejscowego Piasta 3:1 w sobotnim meczu o Superpuchar Polski. Zespół z Trójmiasta, który wywalczył drugie trofeum w tym roku, objął prowadzenie już w drugiej minucie spotkania.

Żarko Udovicić znakomicie dośrodkował w pole karne i Słowak Lukas Haraslin strzałem z pierwszej piłki z bliska zaskoczył Jakuba Szmatułę. Osiemnaście minut przed przerwą podwyższył płaskim uderzeniem z dystansu Jarosław Kubicki. Dwie minuty po zmianie stron Haraslin wykorzystał błąd Joela Valencii, po raz drugi wpisując się na listę strzelców w sytuacji sam na sam. Rozmiary porażki mistrzów Polski zmniejszył uderzeniem zza linii pola karnego Patryk Sokołowski. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i zmyliła kompletnie Dusana Kuciaka. Na więcej podopiecznych Waldemara Fornalika nie było już stać i drużyna z Trójmiasta po raz drugi w historii wywalczyła Superpuchar Polski. Wcześniej ekipa znad Motławy triumfowała w takim spotkaniu w 1983 roku, pokonując wówczas Lecha Poznań. * * * * * *Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:3 (0:2)Bramki: Sokołowski 68 - Haraslin 2, 47, Kubicki 27. Piast: Szmatuła - Mokwa, Huk, Czerwiński, Kirkeskov - Badia, Milewski (90+3 Korun), Hateley (62 Sokołowski), Holubek (46 Valencia) - Felix (83 Konczkowski), Parzyszek (62 Aquino).Lechia: Kuciak - Fila, Maloca, Augustyn, Mladenović (88 Nalepa) - Łukasik, Gajos (73 Makowski), Kubicki - Haraslin (66 Peszko), Paixao (59 Sobiech), Udovicić (90+6 Vikri).Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Valencia - Augustyn, Udovicić, Fila, Kubicki.

10.12.2019
Jean Clair Todibo może przenieść się do Serie A. Środkowym obrońcą FC Barcelony interesuje się AC Milan - donosi "Diario Sport". Defensor trafił na Camp Nou w styczniu 2019 roku z Toulouse FC. więcej
10.12.2019
Marcelino Garcia Toral może wkrótce zostać menedżerem jednej z drużyny z Premier League. Zatrudnienie Hiszpana rozważają Arsenal FC oraz Everton FC - donosi "Daily Star". więcej
10.12.2019
Scott McTominay prezentuje w tym sezonie bardzo dobrą formę. Z tego powodu Manchester United chce wynagrodzić swojego pomocnika nowym lepszym kontraktem - donosi "The Sun". więcej
10.12.2019
Manchester City i Chelsea FC chcą wzmocnić swoją obronę w styczniowym okienku transferowym. "Obywatele" i "The Blues" powalczą o Nathana Ake z AFC Bournemouth - donosi "Sky Sports". więcej
10.12.2019
Liverpool FC zagra na wyjeździe z Red Bull Salzburg we wtorkowym meczu grupy E Ligi Mistrzów. Jordan Henderson, pomocnik "The Reds", powiedział, że jego zespół zrobi wszystko, aby osiągnąć pozytywny wynik, który zapewni im awans do 1/8 finału. więcej