Liga Europy: Zwycięstwo Dynama Kijów, efektowny gol Tomasza Kędziory

Piłkarze Stade Rennes przegrali przed własną publicznością z Dynamem Kijów 1:2 (1:1) w meczu trzeciej kolejki grupy K rozgrywek Ligi Europy. Na Roazhon Park całe zawody w szeregach gości zaliczył Tomasz Kędziora.

Obrońca reprezentacji Polski po dwudziestu minutach gry zapewnił ekipie z Ukrainy prowadzenie kapitalnym uderzeniem z dystansu. Mocno uderzona piłka wpadła do siatki tuż pod poprzeczką. Wyrównał cztery minuty przed przerwą po strzale z rzutu wolnego Clement Grenier. Spory błąd popełnił jednak przy interwencji golkiper Dynama. Zespół z Kijowa, który kończył zawody w osłabieniu, potrafił jednak zdobyć jeszcze drugiego gola. Minutę przed końcem gospodarzy pogrążył Witalij Bujalski. Wicemistrz Ukrainy dzięki pierwszej wygranej awansował na drugie miejsce w tabeli tej grupy. Drużyna z Bretanii doznała natomiast pierwszej porażki i spadła na trzecią lokatę. Na czele klasyfikacji pozostała niepokonana również FK Astana. Mistrz Kazachstanu w rozgrywanym równolegle spotkaniu zremisował na wyjeździe z FK Jablonec 1:1. Ekipa z Czech bez wygranej w dorobku zamyka stawkę grupy K.* * * * * *Wyniki wieczornych spotkań 3. kolejki Ligi Europy: GRUPA GGlasgow Rangers - Spartak Moskwa 0:0. Villarreal CF - Rapid Wiedeń 5:0 (3:0)Bramki: Fornals 26, Toko Ekambi 30, Barac 45-samobójcza, Raba 63, Moreno 85. Czerwona kartka: Jaume (79, Villarreal CF)GRUPA HEintracht Frankfurt - Apollon Limassol 2:0 (2:0)Bramki: Kostic 13, Haller 32. Olympique Marsylia - Lazio Rzym 1:3 (0:1)Bramki: Payet 86 - Wallace 10, Caicedo 59, Marusic 90. GRUPA I Sarpsborg 08 FF - Malmoe FF 1:1 (0:0).Bramki: Halvorsen 88 - Vindheim 79. Besiktas Stambuł - KRC Genk 2:4 (0:1)Bramki: Vagner Love 74, 84 - Samatta 23, 70, Ndongala 81, Pozuelo 83. GRUPA JStandard Liege - FK Krasnodar 2:1 (0:1)Bramki: Emond 47, Laifis 90+3 - Ari 39. Sevilla FC - Akhisar SK 6:0 (3:0)Bramki: Roque Mesa 7, Sarabia 9-karny, Promes 35, 60, Muriel 50, Mercado 67. GRUPA KFK Jablonec - FK Astana 1:1 (1:1)Bramki: Povazanec 4 - Pedro Henrique 11. Stade Rennes - Dynamo Kijów 1:2 (1:1)Bramki: Grenier 41 - Kędziora 21, Bujalski 89. Czerwona kartka: Szepelew (84, Dynamo). GRUPA LChelsea Londyn - BATE Borysów 3:1 (2:0)Bramki: Loftus-Cheek 2, 8, 53 - Rios 80. PAOK Saloniki - MOL Vidi FC 0:2 (0:2)Bramki: Huszti 12, Stopira 45.

29.06.2020
Obrońca Lokomotiwu Moskwa, Maciej Rybus, przyznał, że jest zadowolony z dwóch pierwszych meczów, które jego drużyna rozegrała po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. więcej
29.06.2020
Napastnik Realu Madryt - Karim Benzema we wczorajszym meczu z Espanyolem popisał się świetną asystą przy golu Casemiro. Snajper Królewskich przyznał jednak, że dla niego najważniejsze jest zwycięstwo całego zespolu, a nie indywidualne osiągnięcia. więcej
29.06.2020
- Myślę, że każdy punkt jest cenny i dzisiaj pokazaliśmy charakter. Doprowadziliśmy do remisu z dobrym przeciwnikiem, z którym bijemy się w tabeli o te same pozycje, dlatego traktuję ten punkt na plus - przyznał zawodnik Śląska, Kamil Dankowski po zremisowanym meczu z Lechem Poznań- Zawsze chcielibyśmy grać na zero z tyłu, ale jak się nie udało, to bierzemy się w garść i każdy wspiera siebie nawzajem - dodał. więcej
29.06.2020
Obrońca Legii Warszawa - William Remy jest łączony z przenosinami do kazachskiej Astany.Remy aktualnie nie walczy wraz z Legią o tytuł mistrzowski z powodu urazu, przez który nie może trenować wraz z resztą drużyny. więcej
29.06.2020
Dwight McNeil w letnim okienku transferowym może zostać następcą Leroya Sane w Manchesterze City - poinformowały angielskie media.McNeil w bieżącym sezonie występował w barwach Burnley, gdzie zanotował 33 meczów, w których strzelił dwa gole i zaliczył sześć asyst. więcej