Liga Mistrzów: Awans RB Lipsk i Olympique Lyon, Benfica w Lidze Europy

Olympique Lyon zremisował u siebie z RB Lipsk 2:2 (0:2) w meczu 6. kolejki grupy G Ligi Mistrzów. W innym spotkaniu Benfica Lizbona pokonała Zenit St. Petersburg 3:0 (0:0).

Na Parc Olympique Lyonnais gospodarze walczyli o wyjście z grupy. Wszystko długo wskazywało na pożegnanie drużyny francuskiej z Ligą Mistrzów.Piłkarze z Lipska byli już pewni gry w fazie pucharowej, ale nie zamierzali odpuszczać. W 9. minucie Emil Forsberg wykorzystał rzut karny i dał gościom prowadzenie.W 33. minucie niemiecki zespół miał ponownie jedenastkę. Tym razem do bramki trafił Timo Werner i było 2:0 dla ekipy z Dolnej Saksonii.Gospodarze zaczęli odrabiać straty po przerwie. W 50. minucie Houssem Aouar uderzył znakomicie z narożnika pola karnego.Remis 2:2 i awans do 1/8 finału zapewnił OL Memphis Depay, który osiem minut przed końcem znakomicie odnalazł się w polu karnym gości.Dzięki wygranej nad Zenitem 3:0 (0:0) grę w 1/16 finału Ligi Europy zapewniła sobie Benfica Lizbona. Zespół z Portugalii prowadzenie objął tuż na początku drugiej połowy. W 47. minucie Pizzi dośrodkował w pole karne, a Franco Emanuel Cervi pewnym uderzeniem umieścił piłkę w pustej bramce. W 58. minucie sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny za zagranie ręką w polu karnym. Z jedenastego metra golkipera rywali pokonał Pizzi. W 80. minucie wynik starcia na 3:0 ustalił Sardar Azmun, który niefortunnie wpakował futbolówkę do własnej siatki.Zwycięzcą grupy G został RB Lipsk, który zgromadził na koncie 11 punktów. W fazie pucharowej Champions League zagra też Olympique Lyon, który ostatecznie zajął drugie miejsce w tabeli. Benfica zapewniła sobie udział w Lidze Europy, z kolei z europejskimi pucharami w tym sezonie pożegnał się Zenit.* * * * * * Wyniki 6. kolejki grupy G Ligi Mistrzów:Benfica Lizbona - Zenit Sankt Petersburg 3:0 (0:0)Bramki: Cervi 47, Pizzi 58-karny, Azmun 79-samobójcza.Czerwona kartka: Santon (56, Zenit) - druga żółta.Benfica Lizbona: Vlachodimos - Tavares, Ruben Dias, Ferreira, Grimaldo - Pizzi, Taarabt, Gabriel (81. Samaris), Cervi (81. Seferovic) - Chiquinho, Vinicius (89. Caio).Zenit Sankt Petersburg: Kerzakov - Osorio, Ivanović, Santos - Karawajew, Jerochin (66. Sutoromin), Barrios, Ozdojev (60. Smolnikow), Szatow (89. Mak) - Azmun, Dziuba.- - - - - - - -Olympique Lyon - RB Lipsk 2:2 (0:2) Bramki: Aouar 50, Depay 82 - Forsberg 9-karny, Werner 33-karny.Olympique Lyon: Lopes - Tete, Andersen, Denayer, Rafael (73. Marcal) - Mendes, Tousart (64. Reine-Adelaide) - Terrier (87. Marcelo), Depay, Aouar - Dembele.RB Lipsk: Gulacsi - Mukiele, Klostermann, Upamecano (55. Ampadu), Saracchi - Nkunku (75. Laimer), Haidara, Demme, Forsberg - Poulsen, Werner (55. Cunha).

25.01.2020
Jan Bednarek rozegrał pełne 90 minut w barwach Southampton FC. Jego "Święci" zremisowali u siebie w z Tottenhamem Hotspur 1:1 w sobotnim meczu czwartej rundy Pucharu Anglii. więcej
25.01.2020
Śląsk Wrocław wygrał z występującym w rosyjskiej Priemjer-Lidze FK Ufa 1:0 w sobotnim meczu towarzyskim rozegranym w ramach zgrupowania na Cyprze. Spotkanie w Larnace rozpoczęło się z kilkunastominutowym opóźnieniem. więcej
25.01.2020
Cracovia wygrała z austriackim TSV Hartberg 3:2 w sobotnim meczu towarzyskim rozegranym podczas zgrupowania w Turcji. Wynik otworzył w 18. minucie dla TSV Tobias Kainz. więcej
25.01.2020
Jednego gola zobaczyli kibice w pierwszym sobotnim meczu czwartej rundy Pucharu Anglii. Brentford FC przegrał u siebie z Leicester City 0:1. "Lisy" bramkę zdobyły na samym początku spotkania. więcej
25.01.2020
Łódzki Klub Sportowy zremisował z ukraińską Worskła Połtawą 3:3 w sobotnim meczu towarzyskim rozegranym w ramach zgrupowania w Turcji. Pierwsza połowa należała do drużyny z Łodzi. więcej