Liverpool FC pokonał po karnych Chelsea i zdobył Superpuchar Europy

Liverpool FC pokonał po rzutach karnych Chelsea Londyn 5:4 w meczu o Superpuchar Europy. Po 90 minutach gry było 1:1, a po dogrywce 2:2. Na Vodafone Park w Stambule prowadzenie "The Blues" do przerwy zapewnił płaskim strzałem z pola karnego Olivier Giroud.

Francuzowi znakomicie zagrywał najlepszy na murawie Amerykanin Christian Pulisić. Trzy minuty po zmianie stron wyrównał z bliska Sadio Mane. Senegalczyk wykorzystał w polu karnym asystę wprowadzonego w drugiej połowie Brazylijczyka Roberto Firmino. Ten sam duet dał drugiego gola "The Reds" na początku dogrywki. Tym razem Senegalczyk skierował piłkę do siatki uderzeniem pod poprzeczkę po przytomnym wycofaniu Latynosa z linii końcowej boiska. Podopieczni Franka Lamparda odrobili straty po zaledwie pięciu minutach, kiedy to podyktowany rzut karny wykorzystał pewnie Jorginho. Kolejne minuty nie przyniosły już żadnego gola i losy trofeum rozstrzygnęły "jedenastki". W nich więcej zimnej krwi zachowała drużyna z portowego miasta i po raz czwarty w historii wygrała Superpuchar Europy. Wcześniej "The Reds" triumfowali w latach 1977, 2001 i 2005. * * * * * *Liverpool FC - Chelsea Londyn 2:2 (1:1, 0:1), karne 5:4.Bramki: Mane 48, 95 - Giroud 36, Jorginho 100-karny.Rzuty karne wykorzystane: Firmino, Fabinho, Origi, Alexander-Arnold, Salah - Jorginho, Barkley, Mount, Emerson.Rzuty karne niewykorzystane: Abraham.LFC: Adrian - Joe Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson (91 Alexander-Arnold) - Milner (64 Wijnaldum), Fabinho, Henderson - Oxlade-Chamberlain (46 Firmino), Salah, Mane (103 Origi).Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Zouma, Christensen (84 Tomori), Emerson - Jorginho, Kante, Kovacić (101 Barkley) - Pedro, Giroud (74 Abraham), Pulisic (74 Mount). Sędziowała: Stephanie Frappart (Francja).Żółte kartki: Henderson - Azpilicueta.

26.01.2020
Manchester City pokonał u siebie Fulham Londyn 4:0 (2:0) w pierwszym niedzielnym meczu IV rundy rozgrywek o Puchar Anglii.Na Etihad Stadium goście już od szóstej minuty musieli grać w osłabieniu, bowiem za faul taktyczny ukarany został Tim Ream. więcej
26.01.2020
Hugo Vallejo dokończy sezon jako zawodnik Deportivo La Coruńa - poinformował Real Madryt na swojej oficjalnej stronie. Zaledwie 19-letni skrzydłowy dołączył do ekipy z Galicji na zasadzie wypożyczenia z "Królewskich". więcej
26.01.2020
Zagłębie Lubin uległo Drita Gnjilane 0:1 (0:1) w niedzielnym towarzyskim spotkaniu rozegranym podczas zgrupowania w Turcji.Zwycięskiego gola zespół z Kosowa zdobył w pierwszej połowie, kiedy to rywale wykorzystali sytuację sam na sam z Konradem Forencem. więcej