LM: Porażka Sevilli, bezbramkowy remis Juventusu

ZOBACZ GALERIĘ LM: Porażka Sevilli, bezbramkowy remis Juventusu

W trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Manchester City wygrał przed własną publicznością z FC Sevillą 2:1. W barwach gości przez pełne 90 minut grał Grzegorz Krychowiak.

Kibice zgromadzeni na Etihad Stadium na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali pół godziny gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Jewhen Konoplanka. Ukrainiec wykorzystał asystę Vitolo i pokonał bramkarza gospodarzy silnym strzałem z około 11 metrów. Sześć minut później miejscowi doprowadzili do wyrównania, a piłkę do własnej bramki wpakował Adil Rami.

Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Kevin De Bruyne, który pokonał Rico w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Belg popisał się niezwykle precyzyjnym strzałem zza linii pola karnego.

W drugim spotkaniu grupy D, Juventus Turyn bezbramkowo zremisował z Borussią Moenchengladbach. "Stara Dama" po raz pierwszy w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów straciła punkty.

Mimo remisu zawodnicy prowadzeni przez Massimiliano Allegriego zajmują pierwsze miejsce tabeli grupy D. Włosi mają jeden punkt przewagi nad Manchesterem City, który znajduje się na drugiej pozycji.

****

Manchester City - FC Sevilla 2:1 (1:1)
Bramki: Ramid 36(sam.), De Bruyne 90+1 - Konoplanka 30.

City: Hart - Zabaleta (60. Kolarov), Otamendi, Mangala, Sagna - Toure, Fernandinho - Navas, De Bruyne (90+3. Kompany), Sterling - Bony (76. Fernando).

Sevilla: Rico - Coke (84. Mariano), Rami, Kolodziejczak, Tremoulinas - Iborra, Krychowiak - Vitolo, Banega (66. Korhn-Dehli), Konoplanka (78. N'Zonzi) - Gameiro.

Żółte kartki: Bony - Iborra, Gameiro.

***

Juventus Turyn - Borussia Moenchengladbach 0:0

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Cuadrado (60. Pereyra), Khedira, Marchisio, Pogba, Alex Sandro - Mandżukić (70. Zaza), Morata (80. Dybala).

Borussia: Sommer - Korb, Christensen, Dominguez, Wendt - Dahoud (87. Nordtveit), Xhaka - Traore (82. Hahn), Johnson - Stindl, Raffael (74. Hazard).

Żółte kartki: Chiellini - Dominguez, Wendt, Xhaka.

29.06.2020
Obrońca Lokomotiwu Moskwa, Maciej Rybus, przyznał, że jest zadowolony z dwóch pierwszych meczów, które jego drużyna rozegrała po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. więcej
29.06.2020
Napastnik Realu Madryt - Karim Benzema we wczorajszym meczu z Espanyolem popisał się świetną asystą przy golu Casemiro. Snajper Królewskich przyznał jednak, że dla niego najważniejsze jest zwycięstwo całego zespolu, a nie indywidualne osiągnięcia. więcej
29.06.2020
- Myślę, że każdy punkt jest cenny i dzisiaj pokazaliśmy charakter. Doprowadziliśmy do remisu z dobrym przeciwnikiem, z którym bijemy się w tabeli o te same pozycje, dlatego traktuję ten punkt na plus - przyznał zawodnik Śląska, Kamil Dankowski po zremisowanym meczu z Lechem Poznań- Zawsze chcielibyśmy grać na zero z tyłu, ale jak się nie udało, to bierzemy się w garść i każdy wspiera siebie nawzajem - dodał. więcej
29.06.2020
Obrońca Legii Warszawa - William Remy jest łączony z przenosinami do kazachskiej Astany.Remy aktualnie nie walczy wraz z Legią o tytuł mistrzowski z powodu urazu, przez który nie może trenować wraz z resztą drużyny. więcej
29.06.2020
Dwight McNeil w letnim okienku transferowym może zostać następcą Leroya Sane w Manchesterze City - poinformowały angielskie media.McNeil w bieżącym sezonie występował w barwach Burnley, gdzie zanotował 33 meczów, w których strzelił dwa gole i zaliczył sześć asyst. więcej