LM: Wolfsburg i PSV Eindhoven w 1/8 finału

ZOBACZ GALERIĘ LM: Wolfsburg i PSV Eindhoven w 1/8 finału

Wolfsburg pokonał Manchester United 3:2 we wtorkowym spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ta wygrana oznacza, że to Wilki awansowały do 1/8 finału tych rozgrywek po raz pierwszy w historii!

Mimo butnych zapewnień menadżera Czerwonych Diabłów, Louisa van Gaala o tym, że jego podopieczni muszą zwyciężyć, tak się nie stało.

Co więcej - gracze angielskiej ekipy strzelili tylko jednego gola - a dokładniej zrobił to krytykowany ostatnio na Wyspach Anthony Martial. Holenderski taktyk oczywiście wziął go w obronę zapewniając, że "zawodnik ten jest bardzo utalentowany, ale nie wolno zapominać, że ma dopiero 20 lat i musimy dać mu czas. Kiedy grasz dla takiego klubu jak Manchester United, to oczekiwania zawsze są wysokie. Jestem przekonany, że będzie kontynuował swoje dobre występy i zacznie strzelać ponownie w odpowiednim momencie". I zaczął, tyle, że jego bramka nie przydała się Manchesterowi na nic.

Dwa gole dla Wilków wbił świetnie dysponowany brazylijski obrońca, Naldo, który pokonał Davida de Geę w 13. i 84. minucie. W 83. minucie Anglikom pomógł Josuha Guilavogui, który skierował piłkę do swojej bramki. Nic to jednak gościom nie dało.

W drugim meczu grupy B PSV Eindhoven po golach Luuka de Jonga z 78. minuty i Davy'ego Proeppera z 86., pokonało 2:1 CSKA Moskwa.

Pierwsza potyczka pomiędzy tymi zespołami zakończyła się zwycięstwem Rosjan 3:2. Była to jedyna wygrana moskiewskiego klubu w tej edycji.

***
VfL Wolfsburg - Manchester United 3:2 (2:1)
1:0 - Anthony Martial 10'
1:1 - Naldo 14
2:1 - Vieirinha 29
2:2 - Josuha Guilavogui (sam.) 82
3:2 - Naldo 84

VfL Wolfsburg: Diego Benaglio - Christian Traesch, Naldo, Dante, Ricardo Rodriguez (16. Marcel Schaefer), Josuha Guilavogui, Maximilian Arnold, Vieirinha (78. Timm Klose), Max Kruse, Julian Draxler (86. Daniel Caligiuri), Andre Schuerrle.

Manchester United: David de Gea - Matteo Darmian (43. Cameron Borthwick-Jackson), Chris Smalling, Daley Blind, Guillermo Varela, Marouane Fellaini, Bastian Schweinsteiger (69. Michael Carrick), Jesse Lingard, Juan Mata (69. Nick Powell), Memphis Depay, Anthony Martial.

Żółte kartki: Andre Schuerrle, Naldo (VfL Wolfsburg) - Matteo Darmian, Guillermo Varela (Manchester United).

Sędzia: Milorad Mazić (Serbia).

***

PSV Eindhoven - CSKA Moskwa 2:1 (0:0)
0:1 Ignaszewicz (k.) 76
1:1 L. De Jong 78
2:1 Propper 85

PSV: Zoet - Isimat-Mirin, Bruma, Moreno, Brenet - Propper, Hendrix, Guardado - Pereiro (84. Bergwijn), L. de Jong, Locadia

CSKA: Akinfiejew - Nababkin, A. Bieriezuckij, Ignaszewicz, Caua - Natkho, Wernbloom - Z. Tosić, A. Musa, Dzagojew - Doumbia

żółte kartki: Pereiro, Guardado, De Jong, Bruma (PSV) - Wernbloom, Nababkin, Cauna(CSKA)

sędzia: David Fernandez (Hiszpania)

29.06.2020
Obrońca Lokomotiwu Moskwa, Maciej Rybus, przyznał, że jest zadowolony z dwóch pierwszych meczów, które jego drużyna rozegrała po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. więcej
29.06.2020
Napastnik Realu Madryt - Karim Benzema we wczorajszym meczu z Espanyolem popisał się świetną asystą przy golu Casemiro. Snajper Królewskich przyznał jednak, że dla niego najważniejsze jest zwycięstwo całego zespolu, a nie indywidualne osiągnięcia. więcej
29.06.2020
- Myślę, że każdy punkt jest cenny i dzisiaj pokazaliśmy charakter. Doprowadziliśmy do remisu z dobrym przeciwnikiem, z którym bijemy się w tabeli o te same pozycje, dlatego traktuję ten punkt na plus - przyznał zawodnik Śląska, Kamil Dankowski po zremisowanym meczu z Lechem Poznań- Zawsze chcielibyśmy grać na zero z tyłu, ale jak się nie udało, to bierzemy się w garść i każdy wspiera siebie nawzajem - dodał. więcej
29.06.2020
Obrońca Legii Warszawa - William Remy jest łączony z przenosinami do kazachskiej Astany.Remy aktualnie nie walczy wraz z Legią o tytuł mistrzowski z powodu urazu, przez który nie może trenować wraz z resztą drużyny. więcej
29.06.2020
Dwight McNeil w letnim okienku transferowym może zostać następcą Leroya Sane w Manchesterze City - poinformowały angielskie media.McNeil w bieżącym sezonie występował w barwach Burnley, gdzie zanotował 33 meczów, w których strzelił dwa gole i zaliczył sześć asyst. więcej