NBA: Sixers ograli Clippers

Philadelphia 76ers pokonali u siebie Los Angeles Clippers 110:103 we wtorkowym meczu NBA. Bohaterem czwartej kwarty i całego spotkania został Josh Richardson. Świetnie spisała się dwójka liderów gospodarzy.

Joel Embiid miał 26 punktów i dziewięć zbiórek, natomiast Ben Simmons zanotował triple-double, mając 26 "oczek", 12 zbiórek i 10 asyst. Czwarta kwarta należała jednak do Richardsona, który zdobył w niej 17 ze swoich 21 "oczek". - W czwartej kwarcie zacząłem więcej atakować. Czytałem defensywę. Trener dał mi do rąk piłkę oraz swobodę, abym atakował. To było wspaniałe. Dla takich momentów gra się w koszykówkę. W wyrównanych meczach wszyscy chcą być częścią czegoś pozytywnego i mi się to udało - powiedział Richardson. W zespole z Kalifornii 30 punktów zdobył Kawhi Leonard, a 19 miał rezerwowy Landry Shamet. - Uważam, że przegraliśmy mecz, ponieważ nie było u nas jakiejkolwiek ciągłości w ofensywie - ocenił trener Clippers, Doc Rivers. - Nie trafialiśmy rzutów w czwartej kwarcie. Richardson przebijał się w pomalowane i trafił też kilka ważnych trójek. Po prostu trafiał swoje rzuty - stwierdził natomiast Leonard. Clippers zajmują trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 37-17. W następnym meczu zmierzą się na wyjeździe z Boston Celtics. Natomiast Sixers są najlepszą ekipą w całej lidze u siebie (bilans 25-2). W sumie mają 34 zwycięstwa i 21 porażek, co plasuje ich na piątym miejscu na Wschodzie. Ich kolejnym rywalem będą Brooklyn Nets. *****Wyniki wtorkowych meczów NBA:New Orleans Pelicans - Portland Trail Blazers 138:117Williamson 31, Redick 20 - Lillard 20, McCollum 20. Oklahoma City Thunder - San Antonio Spurs 106:114Paul 31, Gilgeous-Alexander 17 - Aldridge 25, Murray 25, Mills 20. Washington Wizards - Chicago Bulls 126:114Beal 30, Hachimura 20 - LaVine 41, Satoransky 19. Philadelphia 76ers - Los Angeles Clippers 110:103Embiid 26, Simmons 26, Richardson 21 - Leonard 30, Shamet 19. Houston Rockets - Boston Celtics 116:105Harden 42, Westbrook 36, House Jr. 17 - Hayward 20, Brown 19.

17.02.2020
Zespół Chelsea FC przegrał u siebie z Manchesterem United 0:2 (0:1) w meczu 26. kolejki Premier League. Dla "The Blues" to czwarte spotkanie z rzędu bez wygranej. więcej
17.02.2020
Luka Zarandia może w zimowym oknie transferowym wrócić do Arki Gdynia - poinformował dziennik "Het Laatste Nieuws". Skrzydłowy gra obecnie w belgijskim SV Zulte Waregem. więcej
17.02.2020
Zespół Gaziantep FK wygrał u siebie z Rizesporem 2:0 (0:0) w meczu 22. kolejki tureckiej ekstraklasy. Rezerwowymi w barwach gospodarzy byli Paweł Olkowski i Bartłomiej Pawłowski. więcej