Premier League: Fabiański wpuścił pięć goli z "The Citizens"

Manchester City wygrał na wyjeździe z West Ham United 5:0 (1:0) w pierwszym sobotnim meczu inauguracyjnej kolejki Premier League. W zespole "Młotów" całe spotkanie rozegrał Łukasz Fabiański.

Goście objęli prowadzenie w 25. minucie, kiedy Gabriel Jesus wykorzystał podanie Kyle'a Walkera i strzałem z pierwszej piłki pokonał polskiego bramkarza.Na początku drugiej połowy Fabiański również nie mógł wiele zrobić, kiedy w sytuacji sam na sam zaskoczył go Raheem Sterling. Znakomitą asystę po indywidualnej akcji zaliczył Kevin De Bruyne.Sterling w 76. minucie trafił po raz drugi i podwyższył wynik na 3:0 dla "The Citizens". Tym razem uciekł defensorom "Młotów" i technicznym uderzeniem przelobował reprezentanta Polski.W 84. minucie Kun Aguero wykorzystał rzut karny przy drugiej próbie. Pierwszą jedenastkę Argentyńczyka obronił Fabiański, ale za wcześnie opuścił linię bramkową i sędzia nakazał powtórkę karnego.Rezultat na 5:0 dla mistrzów Anglii ustalił w drugiej minucie doliczonego czasu gry Sterling, kompletując hat-tricka.* * * * * *West Ham United - Manchester City 0:5 (0:1)Bramki: Gabriel Jesus 25, Sterling 51, 75, 90+2, Aguero 84-karny.

20.09.2019
Southampton FC przegrał u siebie z AFC Bournemouth 1:3 w piątkowym meczu 6. kolejki angielskiej Premier League. Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał Jan Bednarek. więcej
20.09.2019
Osasuna Pampeluna zremisowała u siebie z Betisem Sewilla 0:0 w jedynym piątkowym spotkaniu 5. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division. Na Estadio El Sadar obie strony stworzyły sobie okazje do zdobycia bramek. więcej
20.09.2019
Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:2 w piątkowym meczu PKO Ekstraklasy. Marek Papszun, trener beniaminka, powiedział, że jego podopiecznym zabrakło chłodnej głowy i doświadczenia. więcej
20.09.2019
Piast Gliwice pokonał u siebie Raków Częstochowa 2:1 w piątkowym meczu PKO Ekstraklasy. Waldemar Fornalik, trener mistrzów Polski, był bardzo zadowolony ze zdobycia kompletu punktów, choć przyznał, że to rywale mieli więcej sytuacji. więcej
20.09.2019
Tottenham Hotspur zagra na wyjeździe z Leicester City w sobotnim meczu 6. kolejki angielskiej Premier League. Mauricio Pochettino, menedżer "Kogutów", spodziewa się trudnej walki o punkty z "Lisami" - Oni są bardzo dobrą drużyną. więcej