Premier League: "Lisy" pewnie pokonały Arsenal FC

Leicester City wygrało u siebie z Arsenalem FC 3:0 (0:0) w meczu 36. kolejki Premier League. Dla gości to już trzecia przegrana z rzędu.W pierwszej połowie na King Power Stadium zabrakło goli.

Najważniejsze wydarzenie miało miejsce w 36. minucie, kiedy Ainsley Maitland-Niles zobaczył drugą żółtą kartkę i "Kanonierzy" musieli grać w dziesiątkę.Gospodarze przewagę wykorzystali po przerwie. W 59. minucie Youri Tielemans otrzymał podanie od James Maddison i strzałem głową pokonał Bernda Leno. Belg zdobył trzecią bramkę w bieżących rozgrywkach.Dwa kolejne gole strzelił Jamie Vardy, który w 86. minucie po wybiciu piłki przez Kaspera Schmeichel znalazł się w sytuacji sam na sam i swoja okazję wykorzystał. W doliczonym czasie wykorzystał natomiast podanie Ricardo Pereiry.Reprezentant Anglii ma w tym sezonie osiemnaście trafień na koncie.W tabeli Premier League walczący o czołową czwórkę Arsenal FC po trzeciej porażce z rzędu jest piąty z dorobkiem 66 punktów."Lisy" natomiast awansowały na ósmą lokatę, mają na koncie 51 punktów.* * * * * *Leicester City - Arsenal FC 3:0 (0:0)Bramki: Tielemans 59, Vardy 86, 90+5.Czerwona kartka: Maitland-Niles (36, Arsenal FC) - za dwie żółte.

15.10.2019
Pomocnik reprezentacji Anglii Jordan Henderson nie krył oburzenia postawą selekcjonera reprezentacji Bułgarii Krasimira Bałakowa podczas poniedziałkowego spotkania eliminacji Euro 2020. więcej
15.10.2019
Selekcjoner reprezentacji Bułgarii Krasimir Bałakow podchodzi z dystansem do oskarżeń sztabu i piłkarzy reprezentacji Anglii o rasistowskie zachowanie kibiców w Sofii podczas meczu ósmej kolejki grupy A eliminacji Euro 2020. więcej
15.10.2019
Selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Southgate ujawnił stacji "Sky Sports News", że jego podopieczni rozważali zejście z murawy podczas wyjazdowego spotkania z Bułgarią w Sofii ze względu na rasistowskie zachowanie miejscowych kibiców. więcej
14.10.2019
Anglia pokonała na wyjeździe Bułgarię 6:0 (4:0), a Kosowo wygrało z Czarnogórą 2:0 (2:0) w meczach grupy A eliminacji przyszłorocznych mistrzostw Europy. więcej