Premier League: Liverpool wygrał z Burnley FC

Liverpool FC wygrał na własnym boisku z Burnley FC 4:2 w meczu 30. kolejki Premier League. Dla "The Reds" to 22. zwycięstwo w tym sezonie.Spotkanie na Anfield Road rozpoczęło się od niespodziewanego prowadzenia gości.

Ashley Westwood trafił bezpośrednio z rzutu rożnego i zaliczył premierowe trafienie w sezonie.Ogromne pretensje do sędziego miał bramkarz Alisson, który był faulowany w tej sytuacji. Arbiter jednak nie odgwizdał przewinienia.Piłkarze Liverpoolu szybko opanowali sytuację i jeszcze przed przerwą prowadzili 2:1. W 19. minucie strzałem z bliska wyrównał Roberto Firmino, a dziesięć minut później Sadio Mane uderzył skutecznie z pola karnego. W 67. minucie Firmino podwyższył wynik spotkania na 3:1. Brazylijczyk zdobył jedenastą bramkę w sezonie.W doliczonym czasie gry goście strzelili jeszcze kontaktowego gola za sprawą Johanna Gudmundssona, który trafił po raz trzeci w sezonie.Rezultat na 4:2 ustalił dwie minuty później Sadio Mane, wykorzystując sytuację sam na sam. Dla Senegalczyka był to szesnasty gol w rozgrywkach.Liverpool jest drugi, ma na koncie 73 punkty i w walce o mistrzostwo nie traci kontaktu z liderującym Manchesterem City. "The Reds" mają jedno "oczko" mniej od zespołu Josepa Guardioli.Burnley natomiast po trzeciej przegranej z rzędu jest na siedemnastej pozycji z dorobkiem 30 punktów. "The Clarets" mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.* * * * * *Liverpool FC - Burnley FC 4:2 (2:1)Bramki: Firmino 19, 67, Mane 29, 90+3 - Westwood 6, Gudmundsson 90+1.

13.11.2019
Chicago Fire w oficjalnym komunikacie poinformowało o zakończeniu współpracy z trenerem Veljko Paunovicem. Klub rozpoczął poszukiwania jego następcy. Serb rozpoczął pracę w zespole z MLS w 2015 roku. więcej
13.11.2019
Bernardo Silva został zawieszony na jeden mecz - poinformowano na oficjalnej stronie Manchesteru Cit. To kara za wpis o charakterze rasistowskim na Twitterze.Zawodnik mistrzów Anglii zamieścił wpis, który miał być żartem. więcej
13.11.2019
Jakub Rzeźniczak, który ostatnio przebywał w szpitalu, opuścił już placówkę medyczną - poinformowała oficjalnie Wisła Płock. Obrońca czuje się coraz lepiej. więcej
13.11.2019
Mattias Gestranius z Finlandii będzie głównym arbitrem meczu Izrael - Polska, który zostanie rozegrany 16 listopada w ramach przyszłorocznych eliminacji mistrzostw Europy. więcej
13.11.2019
UEFA poinformowała, że Szymon Marciniak poprowadzi spotkanie eliminacji przyszłorocznych mistrzostw Europy Irlandia Północna - Holandia.Jego asystentami będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a na sędziego technicznego został wytypowany Tomasz Musiał. więcej