Premier League: Trzecie z rzędu zwycięstwo MC

Manchester City pokonał przed własną publicznością Wolverhampton Wanderers 3:0 (2:0) w meczu zamykającym zmagania 22. kolejki rozgrywek Premier League.Na Etihad Stadium jeszcze przed przerwą dwie bramki dla obrońców tytułu zdobył Gabriel Jesus.

Brazylijczyk najpierw praktycznie dopełnił tylko formalności z bliska, po tym jak precyzyjnie zagrał w pole karne Niemiec Leroy Sane, a następnie wykorzystał podyktowany rzut karny. Po zmianie stron grających ponad 70 minut w osłabieniu "Wilków" pogrążył jeszcze Conor Coady, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki. Beniaminek doznał w ten sposób drugiej z rzędu i dziewiątej w sezonie porażki, po której pozostał na jedenastej lokacie. "The Citizens" natomiast po trzecim zwycięstwie z rzędu umocnili się na drugiej pozycji w tabeli. Podopieczni Josepa Guardioli tracą cztery punkty do prowadzącego Liverpoolu. * * * * * *Manchester City - Wolverhampton Wanderers 3:0 (2:0) Bramki: Gabriel Jesus 10, 39-karny, Coady 78-samobójcza. Czerwona kartka: Boly (19, Wanderers).
Tagi: MC | LM | liga angielska

15.09.2019
Watford FC zremisował u siebie z Arsenalem Londyn 2:2 (1:2) w drugim niedzielnym spotkaniu 5. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.Na Vicarage Road dwubramkowe prowadzenie przyjezdnym w pierwszej połowie zapewnił po strzałach z pola karnego Pierre-Emerick Aubameyang. więcej
15.09.2019
Górnik Zabrze zremisował przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław 0:0 w drugim niedzielnym meczu ósmej kolejki PKO Ekstraklasy.Podopieczni Marcina Brosza po drugim w sezonie podziale punktów z rywalami umocnili się na dziesiątej lokacie w klasyfikacji. więcej
15.09.2019
Trener Pogoni Szczecin Kosta Runjaić nie krył ulgi po pokonaniu przed własną publicznością Łódzkiego Klubu Sportowego 1:0 (0:0) w pierwszym niedzielnym meczu ósmej kolejki PKO Ekstraklasy. więcej
15.09.2019
Trener Łódzkiego Klubu Sportowego Kazimierz Moskal był mocno zawiedziony przegraną w Szczecinie z Pogonią 0:1 w niedzielnym meczu ósmej kolejki PKO Ekstraklasy. więcej
15.09.2019
Celta Vigo uległa u siebie Granada CF 0:2 (0:1) w trzecim niedzielnym meczu 4. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.Na Estadio Abanca-Balaidos gospodarze już po zaledwie pół godzinie gry grali w podwójnym osłabieniu, bowiem bezpośrednie czerwone kartki ujrzeli Jorge Saenz i Fran Beltran. więcej