Premier League: Wysokie zwycięstwo Chelsea FC

Zawodnicy Chelsea FC przed własną publicznością pokonali Huddersfield Town 5:0 (2:0) w sobotnim meczu 25. kolejki angielskiej ekstraklasy. Pierwszego gola na Stamford Bridge strzelił Gonzalo Higuain, który dołączył do ekipy "The Blues" kilka dni temu.

Argentyńczyk w 16. minucie wykorzystał dośrodkowanie N'Golo Kante i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali. Tuż przed przerwą prowadzenie gospodarzy powiększył Eden Hazard. W 45. minucie sędzia podyktował dla londyńczyków karnego po faulu Eliasa Kachungi, a Belg zamienił "jedenastkę" na gola. W 66. minucie Hazard po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem po podaniu Rossa Barkleya i w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Jonasa Lossla.Trzy minuty później drugą bramkę zdobył Gonzalo Higuain. Napastnik mocnym strzałem sprzed pola karnego zdołał umieścić futbolówkę w siatce. Wynik starcia na 5:0 w 86.minucie ustalił David Luiz, a przy jego trafieniu asystował Willian. Podopieczni Maurizio Sarriego zanotowali 15. zwycięstwo w tym sezonie i z dorobkiem 50 punktów zajmują 4. miejsce w ligowej tabeli. Zespół "The Terriers" ma na koncie 11 "oczek" i plasuje się na ostatniej, 20. pozycji. * * * * * *Wyniki sobotnich meczów 25. kolejki: Chelsea FC - Huddersfield Town 5:0 (2:0)Bramki: Higuain 16, 69, Hazard 45+1-karny, 66, Luiz 86.Crystal Palace - Fulham FC 2:0 (1:0)Bramka: Milivojević 25-karny, Schlupp 87.Everton FC - Wolverhampton Wanderers 1:3 (1:2) Bramki: Gomes 27 - Neves 7-karny, Jimenez 45, Dendoncker 66. Brighton & Hove Albion - Watford FC 0:0.

13.11.2019
Chicago Fire w oficjalnym komunikacie poinformowało o zakończeniu współpracy z trenerem Veljko Paunovicem. Klub rozpoczął poszukiwania jego następcy. Serb rozpoczął pracę w zespole z MLS w 2015 roku. więcej
13.11.2019
Bernardo Silva został zawieszony na jeden mecz - poinformowano na oficjalnej stronie Manchesteru Cit. To kara za wpis o charakterze rasistowskim na Twitterze.Zawodnik mistrzów Anglii zamieścił wpis, który miał być żartem. więcej
13.11.2019
Jakub Rzeźniczak, który ostatnio przebywał w szpitalu, opuścił już placówkę medyczną - poinformowała oficjalnie Wisła Płock. Obrońca czuje się coraz lepiej. więcej
13.11.2019
Mattias Gestranius z Finlandii będzie głównym arbitrem meczu Izrael - Polska, który zostanie rozegrany 16 listopada w ramach przyszłorocznych eliminacji mistrzostw Europy. więcej
13.11.2019
UEFA poinformowała, że Szymon Marciniak poprowadzi spotkanie eliminacji przyszłorocznych mistrzostw Europy Irlandia Północna - Holandia.Jego asystentami będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a na sędziego technicznego został wytypowany Tomasz Musiał. więcej