Priemjer Liga: Spartak lepszy od CSKA Moskwa

Spartak Moskwa pokonał przed własną publicznością CSKA Moskwa 2:1 (0:0) w derbowym pojedynku rozegranym w ramach 6. kolejki rosyjskiej ekstraklasy. Na Otkrytije Ariena dwa gole dla gospodarzy strzelił Samuel Gigot.

Francuz w 59. minucie wykorzystał dośrodkowanie Andre Schurrle i uderzeniem głową pokonał golkipera rywali. Niespełna dziesięć minut później przyjezdni zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą trafienia Mario Fernandesa, który płaskim strzałem z krawędzi pola karnego pokonał Aleksandra Maksimenko. W 79. minucie Gigot zapewnił swojej drużynie zwycięstwo, kiedy dopadł do futbolówki odbitej w polu karnym i trafił tuż przy prawym słupku.Podopieczni Olega Kononowa mają na koncie jedenaście punktów i zajmują czwarte miejsce w tabeli. Piłkarze Wiktara Hanczarenki z dorobkiem dziesięciu "oczek" plasują się na szóstej lokacie.* * * * * * Spartak Moskwa - CSKA Moskwa 2:1 (0:0) Bramki: Gigot 59, 79 - Fernandes 68.

16.09.2019
Aston Villa zremisowała u siebie bezbramkowo z West Ham United w 5. kolejce Premier League. W bramce gości całe spotkanie rozegrał Łukasz Fabiański.Gospodarze od 67. więcej
16.09.2019
Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Cracovią 0:2. Goście od 11. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Bartosza Rymaniaka. Trener mistrzów Polski Waldemar Fornalik ma jednak wątpliwości co do słuszności kary dla obrońcy. więcej
16.09.2019
Michał Probierz, trener Cracovii po wygranej z Piastem Gliwice przyznał, że jego zespół od początku grał agresywnie. Szkoleniowiec "Pasów" żałował, że nie udało się strzelić trzeciego gola. więcej
16.09.2019
FK Rostów wygrał u siebie z Achmatem Grozny 2:1 (0:1) w meczu 9. kolejki Priemjer Ligi. W ekipie gospodarzy całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Maciej Wilusz, a w barwach gości Damian Szymański. więcej