Priemjer Liga: Terek pokonał FK Krasnodar, Jędrzejczyk na ławce

Terek Grozny pokonał u siebie FK Krasnodar 2:1 (2:0) w czwartkowym spotkaniu 16. kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi.

Na obiekcie im. Akhmata-Khadiego Kadyrowa całe zawody z ławki rezerwowych oglądał Artur Jędrzejczyk.

Prowadzenie gospodarzom dał dwadzieścia minut przed przerwą strzałem głową Urugwajczyk Facundo Julian Piriz, a osiem minut później podwyższył płaskim strzałem w długi róg Rumun Gheorghe Teodor Grozav.

Po zmianie stron piłkę niefortunnie skierował do własnej siatki Wenezuelczyk Wilker Jose Angel, ale na więcej przyjezdnych nie było już stać. "Byki" doznały w ten sposób trzeciej porażki w tym sezonie i spadły na piąte miejsce w tabeli. Zespół z Czeczenii natomiast po ósmym zwycięstwie awansował na czwartą pozycję w klasyfikacji.

* * * * * *
Wyniki zakończonych czwartkowych spotkań:

Terek Grozny - FK Krasnodar 2:1 (2:0)
Bramki: Piriz 25, Grozav 33 - Jose Angel 72-samobójcza.

Krylja Sowietow Samara - Spartak Moskwa 4:0 (2:0)
Bramki: Mollo 17-karny, Tkaczew 45, Pasquato 59, Kornilenko 70.

Tom Tomsk - Lokomotiw Moskwa 1:6 (0:0)
Bramki: Bicfalvi 48 - Kołomejcew 51, 82, Manuel Fernandes 67, Denisow 71, Maicon 76, Ignatiew 79.
Czerwona kartka: Kasyan (62, Tom).

29.06.2020
Obrońca Lokomotiwu Moskwa, Maciej Rybus, przyznał, że jest zadowolony z dwóch pierwszych meczów, które jego drużyna rozegrała po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. więcej
29.06.2020
Napastnik Realu Madryt - Karim Benzema we wczorajszym meczu z Espanyolem popisał się świetną asystą przy golu Casemiro. Snajper Królewskich przyznał jednak, że dla niego najważniejsze jest zwycięstwo całego zespolu, a nie indywidualne osiągnięcia. więcej
29.06.2020
- Myślę, że każdy punkt jest cenny i dzisiaj pokazaliśmy charakter. Doprowadziliśmy do remisu z dobrym przeciwnikiem, z którym bijemy się w tabeli o te same pozycje, dlatego traktuję ten punkt na plus - przyznał zawodnik Śląska, Kamil Dankowski po zremisowanym meczu z Lechem Poznań- Zawsze chcielibyśmy grać na zero z tyłu, ale jak się nie udało, to bierzemy się w garść i każdy wspiera siebie nawzajem - dodał. więcej
29.06.2020
Obrońca Legii Warszawa - William Remy jest łączony z przenosinami do kazachskiej Astany.Remy aktualnie nie walczy wraz z Legią o tytuł mistrzowski z powodu urazu, przez który nie może trenować wraz z resztą drużyny. więcej
29.06.2020
Dwight McNeil w letnim okienku transferowym może zostać następcą Leroya Sane w Manchesterze City - poinformowały angielskie media.McNeil w bieżącym sezonie występował w barwach Burnley, gdzie zanotował 33 meczów, w których strzelił dwa gole i zaliczył sześć asyst. więcej