Primera Division: Celta Vigo słabsza od Realu Madryt

Celta Vigo uległa u siebie Realowi Madryt 1:3 (0:1) w pierwszym sobotnim spotkaniu inauguracyjnej kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division. Na Estadio de Balaidos prowadzenie przyjezdnym zapewnił po strzale z kilku metrów Karim Benzema.

Sytuację wypracował Francuzowi w dwunastej minucie gry Walijczyk Gareth Bale. Jedenaście minut po zmianie stron czerwoną kartką ukarany został Luka Modrić, ale już pięć minut po stracie Chorwata wynik podwyższył kapitalnym uderzeniem z dystansu Niemiec Toni Kroos. Dziesięć minut przed końcem sukces "Los Blancos" przypieczętował jeszcze strzałem w długi róg wprowadzony w drugiej połowie Lucas Vazquez. Efektowną asystę zaliczył przy tym trafieniu Benzema. Rozmiary porażki miejscowych zdołał jeszcze zmniejszyć w doliczonym czasie gry Iker Losada. Zespół z Kastylii podejmie w następnej kolejce Real Valladolid, natomiast drużyna z Galicji zmierzy się również przed własną publicznością z Valencia CF. * * * * * *Celta Vigo - Real Madryt 1:3 (0:1)Bramki: Losada 90+1 - Benzema 13, Kroos 61, Lucas Vazquez 80. Czerwona kartka: Modrić (56, Real).

19.09.2019
Glasgow Rangers pokonali przed własną publicznością Feyenoord Rotterdam 1:0 w meczu 1. kolejki grupy G rozgrywek Ligi Europy. Na Ibrox Park wicemistrzowie Szkocji mogli prowadzić po dziesięciu minutach gry, ale James Tavernier zmarnował podyktowany rzut karny. więcej
19.09.2019
- Mamy w szatni dwudziestu kilku zawodników, którzy walczą o skład i myślę, że każdy, któremu przyjdzie grać, będzie dawał z siebie wszystko, aby drużyna zwyciężała - wyznał Uros Korun w rozmowie z oficjalnym serwisem Piasta Gliwice. więcej
19.09.2019
Chris Holder przedłużył kontrakt z Indianerną Kumla - poinformował klub z Elitserien na swojej oficjalnej stronie. Australijczyk parafował roczną umowę, obowiązującą do końca sezonu 2020. więcej
19.09.2019
Trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik mobilizuje swoich podopiecznych przed piątkową konfrontacją z Rakowem Częstochowa na początek zmagań 9. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. więcej
19.09.2019
Dynamo Kijów pokonało u siebie Malmoe FF 1:0 (0:0) w spotkaniu inauguracyjnej kolejki grupy B rozgrywek Ligi Europy. Na Stadionie Olimpijskim całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Tomasz Kędziora. więcej