Primera Division: FC Barcelona rozbiła Valencię

FC Barcelona rozbiła u siebie Valencia CF 5:2 (2:1) w ostatnim sobotnim meczu 4. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.Na Camp Nou dwubramkowe prowadzenie "Blaugranie" zapewnili już po siedmiu minutach gry znakomicie współpracujący ze sobą Anssumane Fati oraz Frenkie de Jong.

Gwinejczyk i Holender zaliczyli po asyście i wpisali się na listę strzelców po mocnych uderzeniach z pola karnego. Osiemnaście minut przed przerwą kontaktową bramkę w sytuacji sam na sam zdobył Francuz Kevin Gameiro. Sześć minut po zmianie stron skutecznie odpowiedział jednak z bliska Gerard Pique, a po kolejnych dziesięciu minutach kapitalnym technicznym uderzeniem zza linii pola karnego popisał się wprowadzony chwilę wcześniej Luis Suarez. Urugwajczyk osiem minut przed końcem pogrążył jeszcze rywali sprytnym strzałem w krótki róg, a ostatnie podanie przy tym trafieniu zaliczył Francuz Antoine Griezmann. Rozmiary przegranej przyjezdnych zmniejszył tylko już w doliczonym czasie gry Urugwajczyk Maximiliano Gomez. Dzięki drugiej wygranej w sezonie obrońcy tytułu przesunęli się na czwarte miejsce w tabeli. "Nietoperze" doznały natomiast drugiej porażki w bieżących rozgrywkach i spadły na piętnastą pozycję w klasyfikacji. * * * * * *FC Barcelona - Valencia CF 5:2 (2:1) Bramki: Fati 2, de Jong 7, Pique 51, Luis Suarez 61, 82 - Gameiro 51, Gomez 90+2.

28.02.2020
Dejan Drażić został nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin - poinformował oficjalnie klub z PKO Ekstraklasy. Pomocnik został wypożyczony do końca sezonu.24-latek grał ostatnio w Slovanie Bratysława. więcej
28.02.2020
Vjaceslavs Kudrjavcevs został nowym zawodnikiem Stomilu Olsztyn - poinformował klub z Fortuna 1. ligi. Golkiper podpisał umowę do końca sezonu z opcją przedłużenia. więcej
28.02.2020
Tamas Kadar został nowym zawodnikiem Shandong Luneng Taishan - potwierdził chiński klub. Były zawodnik Lecha Poznań podpisał umowę do grudnia 2023 roku.Węgier był ostatnio graczem Dynama Kijów. więcej
28.02.2020
Iwajło Petew, trener Jagiellonii Białystok przed meczem ligowym z Lechem Poznań przyznał, że liczy, iż na boisku zobaczy zupełnie inny zespół niż w poprzednich spotkaniach rundy wiosennej. więcej
28.02.2020
Napastnik Chelsea FC Willian może kontynuować karierę w Atletico Madryt. Według "Mundo Deportivo" klub rozpoczął już negocjacje z piłkarzem.Przedstawciele Atletico skontaktowali się już z agentem zawodnika. więcej