Primera Division: FC Barcelona rozbiła Valencię

FC Barcelona rozbiła u siebie Valencia CF 5:2 (2:1) w ostatnim sobotnim meczu 4. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.Na Camp Nou dwubramkowe prowadzenie "Blaugranie" zapewnili już po siedmiu minutach gry znakomicie współpracujący ze sobą Anssumane Fati oraz Frenkie de Jong.

Gwinejczyk i Holender zaliczyli po asyście i wpisali się na listę strzelców po mocnych uderzeniach z pola karnego. Osiemnaście minut przed przerwą kontaktową bramkę w sytuacji sam na sam zdobył Francuz Kevin Gameiro. Sześć minut po zmianie stron skutecznie odpowiedział jednak z bliska Gerard Pique, a po kolejnych dziesięciu minutach kapitalnym technicznym uderzeniem zza linii pola karnego popisał się wprowadzony chwilę wcześniej Luis Suarez. Urugwajczyk osiem minut przed końcem pogrążył jeszcze rywali sprytnym strzałem w krótki róg, a ostatnie podanie przy tym trafieniu zaliczył Francuz Antoine Griezmann. Rozmiary przegranej przyjezdnych zmniejszył tylko już w doliczonym czasie gry Urugwajczyk Maximiliano Gomez. Dzięki drugiej wygranej w sezonie obrońcy tytułu przesunęli się na czwarte miejsce w tabeli. "Nietoperze" doznały natomiast drugiej porażki w bieżących rozgrywkach i spadły na piętnastą pozycję w klasyfikacji. * * * * * *FC Barcelona - Valencia CF 5:2 (2:1) Bramki: Fati 2, de Jong 7, Pique 51, Luis Suarez 61, 82 - Gameiro 51, Gomez 90+2.

13.10.2019
Szymon Woźniak wygrał trzy z czterech swoich biegów i wywalczył dziesięć punktów dla Truly.work Stali Gorzów, która rozbiła na wyjeździe Arged Malesa Ostrovię 57:33 w rewanżowym meczu barażowym o miejsce w PGE Ekstralidze. więcej
13.10.2019
- Trenuję w normalnym trybie, a z moim zdrowiem wszystko jest w porządku - zapewnia Aleksandar Kolew w rozmowie z oficjalnym serwisem Rakowa Częstochowa. Bułgar strzelił drugiego gola dla beniaminka PKO Ekstraklasy w sobotnim meczu kontrolnym z Zagłębiem Sosnowiec, zakończonym zwycięstwem podopiecznych Marka Papszuna 2:0. więcej
13.10.2019
- PKO Ekstraklasa jest o wiele silniejszą ligą niż serbska. Więcej biegasz i kontratakujesz - wyznał Djordje Crnomarković w rozmowie z oficjalnym serwisem Lecha Poznań. więcej
13.10.2019
Mads Hansen przedłużył kontrakt z Kolejarzem Opole - poinformował drugoligowy klub na swojej oficjalnej stronie.Młody Duńczyk jest drugim żużlowcem, który zadeklarował pozostanie w zespole z Opolszczyzny na sezon 2020. więcej
13.10.2019
Cypr uległ u siebie Rosji aż 0:5 (0:2) w niedzielnym meczu ósmej kolejki grupy I eliminacji Euro 2020.Na Neo GSP Stadium w Nikozji gole dla gości w pierwszej połowie strzelili Denis Czeryszew i Magomed Ozdojew. więcej