Primera Division: Osiem goli i remis beniaminka na Estadio de la Ceramica

Villarreal CF zremisował przed własną publicznością z Granada CF 4:4 (1:1) w ostatnim sobotnim spotkaniu inauguracyjnej kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio de la Ceramica oba gole do przerwy padły po strzałach z rzutów karnych. Najpierw celnie przymierzył Santi Cazorla, a już w doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównał Fede Vico. Osiem minut po zmianie stron drugiego gola dla gospodarzy zdobył płaskim uderzeniem Moi Gomez, ale po kolejnych dziewięciu minutach znów był remis po efektownym trafieniu Wenezuelczyka Darwina Machisa.Radość gości nie trwała zbyt długo. Trzy minuty później składną akcję "Submarinos" wykończył w polu karnym rywali Gerard Moreno, a po kolejnych ośmiu minutach precyzyjnym płaskim strzałem podwyższył jeszcze Nigeryjczyk Samuel Chukwueze. Beniaminek nie dawał jednak za wygraną i za sprawą Roberto Soldado oraz Antonio Puertasa, którzy skutecznie główkowali, uratował cenny punkt. Zespół z Andaluzji podejmie w następnej kolejce Sevilla FC, natomiast "Submarinos" zagrają na wyjeździe przeciwko Levante UD. * * * * * *Wyniki wieczornych sobotnich spotkań: Valencia CF - Real Sociedad San Sebastian 1:1 (1:0)Bramki: Gameiro 58 - Oyarzabal 90+11-karny. Czerwona kartka: Coquelin (90+10, Valencia). RCD Mallorca - SD Eibar 2:1 (1:0)Bramki: Dani Rodriguez 4, Paulo Oliveira 75-samobójcza - Paulo Oliveira 57. CD Leganes - CA Osasuna 0:1 (0:0)Bramka: Chimy Avila 75. Czerwona kartka: Oscar (90+1, Leganes).Villarreal CF - Granada CF 4:4 (1:1)Bramki: Cazorla 35-karny, Moi Gómez 53, Gerard Moreno 65, Chukwueze 73 - - Fede Vico 45+6-karny, Machis 62, Soldado 75, Puertas 81.

16.09.2019
Aston Villa zremisowała u siebie bezbramkowo z West Ham United w 5. kolejce Premier League. W bramce gości całe spotkanie rozegrał Łukasz Fabiański.Gospodarze od 67. więcej
16.09.2019
Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Cracovią 0:2. Goście od 11. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Bartosza Rymaniaka. Trener mistrzów Polski Waldemar Fornalik ma jednak wątpliwości co do słuszności kary dla obrońcy. więcej
16.09.2019
Michał Probierz, trener Cracovii po wygranej z Piastem Gliwice przyznał, że jego zespół od początku grał agresywnie. Szkoleniowiec "Pasów" żałował, że nie udało się strzelić trzeciego gola. więcej
16.09.2019
FK Rostów wygrał u siebie z Achmatem Grozny 2:1 (0:1) w meczu 9. kolejki Priemjer Ligi. W ekipie gospodarzy całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Maciej Wilusz, a w barwach gości Damian Szymański. więcej