Puchar Króla: Girona FC wyeliminowała Deportivo Alaves

Girona FC pokonała u siebie Deportivo Alaves 2:1 w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału rozgrywek o Puchar Króla. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się remisem 2:2.

Na Estadio Municipal de Montilivi po ponad godzinie gry bliżej awansu byli goście z Kraju Basków, którzy prowadzili po tym, jak Pedro Alcala niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Szesnaście minut przed końcem wyrównał jednak Alex Granell, a pięć minut później losy konfrontacji rozstrzygnął na korzyść gospodarzy Portu. Oprócz zespołu z Katalonii w kolejnej rundzie zagra także Atletico Madryt. "Rojiblancos" rozbili u siebie w rewanżu UE Sant Andreu 4:0, strzelając wszystkie gole po przerwie. Wcześniej do 1/8 finału awansowały również Valencia CF, Getafe CF, CD Leganes i Espanyol Barcelona. * * * * * *Wyniki zakończonych środowych spotkań: Atletico Madryt - UE Sant Andreu 4:0 (0:0)Bramki: Lemar 48, Kalinić 53, Correa 55, Vitolo 81. Pierwszy mecz: 1:0. Awans: Atletico. Girona FC - Deportivo Alaves 2:1 (0:0)Bramki: Granell 74, Portu 79 - Alcala 62-samobójcza. Pierwszy mecz: 1:0. Awans: Girona FC.

06.06.2020
Władze Premier League poinformowały w sobotę wieczorem, że wszystkie wyniki, szóstej serii badań, na koronawirusa, przyniosły wynik negatywny. Testy przeprowadzono w dniach 4-5 czerwca i zostało im poddanych 1195 piłkarzy i członków sztabów szkoleniowych. więcej
06.06.2020
Pogoń Szczecin pokonała na własnym stadionie Cracovię 1:0 (0:0) w ostatnim, sobotnim spotkaniu 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Dzięki tej wygranej, Portowcy przerwali serię sześciu meczów bez zwycięstwa w lidze. więcej
06.06.2020
- To był dla nas trudny mecz. Przez dużą część meczu biegaliśmy bez piłki, bo Lech pokazał naprawdę dobrą jakość gry - powiedział po meczu z Lechem Poznań (2:2), trener Zagłębia Lubin, Martin Sevela. więcej
06.06.2020
- To był fajny mecz do oglądania ,tylko szkoda, że nie było kibiców. Mam nadzieję, że fani, którzy zasiedli przed telewizorami byli usatysfakcjonowani - powiedział po meczu z Zagłębiem Lubin (2:2), trener Lecha Poznań, Dariusz Żuraw. więcej
06.06.2020
Arsenal Londyn pokonał 6:0 Charlton Athletic, w sparingowym meczu rozegranym w sobotę na Emirates Stadium. Spotkanie było rozegrywane bez udziału publiczności, a w rolę sędziów wcielili się członkowie sztabów trenerskich obu drużyn. więcej