Speedway Grand Prix

BARTOSZ ZMARZLIK INDYWIDUALNYM MISTRZEM ŚWIATA

Wybierz pakiet z CANAL+ i oglądaj! Zamów

© CANAL+

Bartosz Zmarzlik nie krył radości oraz wzruszenia po zwycięstwie w Indywidualnych Mistrzostwach Świata w 2019 roku. Wychowanek Stali Gorzów zapewnił sobie życiowy sukces, wygrywając półfinał zawodów Grand Prix Polski w Toruniu.

Zmarzlik przed ostatnią rundą miał siedem punktów przewagi nad Sajfutdinowem i dziewięć nad Madsenem. Po czterech seriach rundy zasadniczej rywale odrobili część strat, ale zwycięstwa w dwudziestym biegu oraz drugim półfinale pozwoliły wychowankowi Stali Gorzów cieszyć się z życiowego sukcesu.

To trzeci w historii tytuł reprezentanta Polski w zmaganiach najlepszych globu. Wcześniej złote medale wywalczyli jedynie Jerzy Szczakiel oraz Tomasz Gollob, który był wielkim idolem i mentorem nowego czempiona globu.

Polacy w Grand Prix 2019

Maciej Janowski

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców. 28-letni Janowski w PGE Ekstralidze reprezentuje barwy Sparty Wrocław. W 2015 roku został Indywidualnym Mistrzem Polski. W zeszłorocznej edycji Grand Prix uplasował się na czwartej pozycji.

Bartosz Zmarzlik

Wychowanek Stali Gorzów jest aktualnym wicemistrzem świata. W zawodach z cyklu Grand Prix Zmarzlik wystąpi po raz ósmy w swojej karierze. Obok zeszłorocznego wicemistrzostwa, żużlowiec z Gorzowa ma na swoim koncie brązowy medal zdobyty w 2016 roku. Jest również indywidualnym mistrzem świata juniorów z 2015 roku.

Patryk Dudek

Przygodę z żużlem rozpoczął w 2008 roku. W Ekstralidze zadebiutował rok później w barwach Falubazu Zielona Góra. W 2017 roku uplasował się na drugim miejscu w ogólnej klasyfikacji Grand Prix. Trzykrotnie zdobywał drużynowe mistrzostwo świata.

Janusz Kołodziej

Indywidualny mistrz Polski z 2005 roku. W PGE Ekstralidze reprezentuje barwy Unii Leszno, karierę zaczynał w Unii Tarnów. Tylko raz stawał na podium zawodów z cyklu Grand Prix. Kołodziej zdobył brązowy medal w Grand Prix Polski w 2010 roku. Czterokrotny Drużynowy Mistrz Polski.

Speedway Grand Prix
Bartosz Zmarzlik nie krył radości oraz wzruszenia po zwycięstwie w Indywidualnych Mistrzostwach Świata w 2019 roku. Wychowanek Stali Gorzów zapewnił sobie życiowy sukces, wygrywając półfinał zawodów Grand Prix Polski w Toruniu.
Żużel
Speedway Grand Prix

Aktualności

PGE Ekstraliga rozpoczyna sezon. Transmisje meczów najlepszej żużlowej ligi świata w nSport+ i w usłudze CANAL+ telewizja przez internet

Sezon 2020 w najlepszej żużlowej lidze świata miał się rozpocząć 3 kwietnia, ale przez epidemię koronawirusa został wstrzymany. Mimo przymusowej pauzy PGE Ekstraliga wraca do gry. Walka o mistrzowski tytuł rozpocznie się już 12 czerwca.

Laureaci PGE Ekstraligi 2019

Bartosz Zmarzlik, Maksym Drabik, Martin Vaculik, Mikkel Michelsen, Emil Sayfutdinov i Piotr Baron – to laureaci pięciu kategorii głosowań kibiców w ramach Gali PGE Ekstraligi 2019. Uroczyste podsumowanie sezonu miało miejsce w ATM Studio. Transmisję z wydarzenia przeprowadził nSport+.

Materiały wideo

ROZMOWA Z BARTKIEM ZMARZLIKIEM PO ZDOBYCIU TYTUŁU MISTRZA ŚWIATA

Jerzy Szczakiel w 1973, Tomasz Gollob w 2010, Bartosz Zmarzlik w 2019. Z Mistrzem Świata rozmowę przeprowadził Łukasz Benz.

WSPOMINAMY: TOMASZ GOLLOB INDYWIDUALNYM MISTRZEM ŚWIATA NA ŻUŻLU

Chwila oczekiwania, a następnie.... OGROMNA RADOŚĆ. W takich okolicznościach w 2010 roku Tomasz Gollob dowiedział się, że został indywidualnym mistrzem świata. W sobotę, 5 października, przed szansą na powtórzenie jego osiągnięcia stanie Bartosz Zmarzlik.

GRAND PRIX DANII: WYWIAD Z BARTOSZEM ZMARZLIKIEM

Bartosz Zmarzlik królem Vojens! Z Polakiem tuż po zawodach rozmawiał reporter CANAL+, Łukasz Benz.