Speedway Grand Prix

GRAND PRIX WIELKIEJ BRYTANII / SOBOTA, 21 WRZEŚNIA, 17:30 / CANAL+

Wybierz pakiet z CANAL+ i oglądaj! Zamów

© CANAL+

Żużlowy cykl Grand Prix wjeżdża w decydującą fazę! Zapraszamy na Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. Coraz bliżej złota - nasz Bartosz Zmarzlik.

Czarodziej motocykla żużlowego ze Stali Gorzów, na sztucznym torze Millennium Stadium w Cardiff, wystąpi jako samodzielny lider klasyfikacji generalnej cyklu Speedway Grand Prix. Zmarzlik dwoma ostatnimi znakomitymi występami - drugie miejsce w Niemczech, oraz zwycięstwo w Danii - zbudował przewagę dziewięciu punktów nad Emilem Sajfutdinowem. Z kolei Leon Madsen traci do gorzowianina już 11 oczek. Przed rokiem w Cardiff triumfował właśnie Zmarzlik, dlatego też apetyt na złoto kibiców speedwaya znad Wisły jest coraz większy. Jednakże, co przyniesie żużlowa rzeczywistość, która potrafi być okrutna, przekonamy się podczas bezpośredniej relacji tylko w CANAL+. Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff już w najbliższą sobotę, 21 września o 17:00. Komentarz: Michał Łopaciński i Tomasz Bajerski.

Polacy w Grand Prix 2019

Maciej Janowski

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców. 28-letni Janowski w PGE Ekstralidze reprezentuje barwy Sparty Wrocław. W 2015 roku został Indywidualnym Mistrzem Polski. W zeszłorocznej edycji Grand Prix uplasował się na czwartej pozycji.

Bartosz Zmarzlik

Wychowanek Stali Gorzów jest aktualnym wicemistrzem świata. W zawodach z cyklu Grand Prix Zmarzlik wystąpi po raz ósmy w swojej karierze. Obok zeszłorocznego wicemistrzostwa, żużlowiec z Gorzowa ma na swoim koncie brązowy medal zdobyty w 2016 roku. Jest również indywidualnym mistrzem świata juniorów z 2015 roku.

Patryk Dudek

Przygodę z żużlem rozpoczął w 2008 roku. W Ekstralidze zadebiutował rok później w barwach Falubazu Zielona Góra. W 2017 roku uplasował się na drugim miejscu w ogólnej klasyfikacji Grand Prix. Trzykrotnie zdobywał drużynowe mistrzostwo świata.

Janusz Kołodziej

Indywidualny mistrz Polski z 2005 roku. W PGE Ekstralidze reprezentuje barwy Unii Leszno, karierę zaczynał w Unii Tarnów. Tylko raz stawał na podium zawodów z cyklu Grand Prix. Kołodziej zdobył brązowy medal w Grand Prix Polski w 2010 roku. Czterokrotny Drużynowy Mistrz Polski.

Transmisje

Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff Trening
PT | 20.09 | 18:45 na żywo

CANAL+ SPORT2

Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff Trening
PT | 20.09 | 18:45 na żywo

NSPORT+

Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff
SO | 21.09 | 17:30 na żywo

CANAL+
Speedway Grand Prix
Żużlowy cykl Grand Prix wjeżdża w decydującą fazę! Zapraszamy na Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. Coraz bliżej złota - nasz Bartosz Zmarzlik.
Żużel
Speedway Grand Prix

Aktualności

BETARD Grand Prix we Wrocławiu tylko w CANAL+

Piąta runda Speedway Grand Prix 2019 odbędzie się w Polsce. Najlepsi żużlowcy świata spotkają się we Wrocławiu. Początek zmagań w sobotę, 3 sierpnia o 18:30.

Speedway of nations - finały w Togliatti

W najbliższy weekend poznamy zwycięzcę drugiej edycji żużlowego Speedway of nations. Tytułu bronią Rosjanie, polscy jeźdźcy, trzeci przed rokiem celują tradycyjnie w złoto.